Mikrofibra

Mikrowłókno (z polskiego mikrowłókno), mikrofibra (z angielskiego microfibra), mikrofaza (z niemieckiego mikrofaser) .

Mikrowłókno posiada grubość 1/100 ludzkiego włosa (0.1-0.02 denier). Niesamowite właściwości zawdzięcza klinowej strukturze, której rdzeń wykonany jest z poliamidu i wypełniony mikrowłóknami poliestru. Podczas czyszczenia mikrowłókna kurczą się i rozszerzają, dzięki temu najdrobniejsze zabrudzenia są zasysane do środka przez siły elektrostatyczne i kapilarne. W niektórych produktach stosuje się tylko mikrowłókninę  tylko poliestru. Mikrowłókno jest idealne do czyszczenia na sucho i mokro. Stosowane w miejscach wilgotnych, potrafi wchłonąć nawet do 7-krotnie więcej wody niż samo waży. Z czyszczonej powierzchni, usuwa zabrudzenia i bakterie. Do zalet mikrowłókna można dodać jego wysoką higroskopijność, polegającą na wyjątkowej zdolności do absorpcji wody i wilgoci, a nadto właściwości szybkoschnące. Oryginalne mikrowłókna są też antyalergiczne, uniemożliwiają rozwój jakichkolwiek bakterii i grzybów. Używając ściereczek Feel wyjątkowo szybko i skutecznie usuniesz wszelkie zabrudzenia nie niszcząc cennych powierzchni.

Użytkowanie

Ściereczki i inne produkty z mikrowłókna najlepiej użytkować na sucho lub lekko zwilżone. Nie ma potrzeby używania chemicznych środków, które zdecydowanie skracają żywotność i niszczą mikrowłókno. Czyścić ręcznie lub w pralce w temperaturze do 60˚C i nie wirować . Należy bezwzględnie unikać środków zmiękczających oraz wybielaczy np. chloru. Nie prasować.

Zastosowanie

Produkty z mikrowłókna mają bardzo szerokie zastosowanie. Wszechstronność zastosowania mikrowłókna powoduje, że stają się one codziennym niezbędnikiem. Korzystając z oryginalnych produktów wykonanych z mikrowłókna takich jak FeelClean przyczyniamy się do aktywnej ochrony środowiska, oszczędności czasu i pieniędzy a przede wszystkim do dbania o własne zdrowie. Produkty FeelClean nie powodują uczuleń, nie podrażniają skóry. Znajdują zastosowanie nie tylko przy czyszczeniu różnych przedmiotów np. ściereczki do okularów, ściereczki do okien czy czyściki do telefonów, tabletów itp. przedmiotów. Bardzo szerokie zastosowanie znajdują także w produktach typu wellness & spa czy sporcie – np. ręczniki szybkoschnące, ręczniki do ciała, włosów, czy też ręczniki do uprawiania sportów jak wspinaczka, siłownia itd. Doskonale sprawdzają się jako gąbki, myjki, rękawice do mycia ciała i demakijażu twarzy. Notebook, soczewki okularowe, palmtop czy ekrany telefonów komórkowych to bardzo delikatne i mało odporne na zarysowania powierzchnie. Powierzchnie te wyjątkowo chłonnie przyjmują kurz, a tym samy tłuszcz, który łatwo przylega. Nie czyszczone mogą ulec uszkodzeniu. Działanie tłuszczów to działanie kwasów. Używając ściereczek Feel wyjątkowo skutecznie usuniesz wszelkie zabrudzenia nie niszcząc tych cennych powierzchni.

Skąd takie różnice w cenie ściereczek z mikrofibry ?

Pierwsza zasadnicza różnica to pochodzenie mikrofibry. Produkty z Chin dominują na naszym rynku w hipermarketach czy aukcjach internetowych i można je nabyć już od 1 zł. Skąd ta cena ? Wynika z jakości mikrofibry – standardem jest mikrowłókno  o tzw. gr 0,2 denier im cieńsze tym wyższa jakość materiału i lepsze właściwości a tym samym droższa. W chińskich fabrykach uzyskuje się standardową grubość tj. 0,20 denier. Ciężko też tam o fabryki o tzw. klasie czystości – clean room – gdzie uzyskuje się wyjątkowo czystą mikrowłókninę. Nasi dostawcy maja fabryki w Korei i Japonii a uzyskiwane przez nich grubości mikrofibry do 0,02 denier – 10-krotnie cieńsze niż standardowe mikrowłókna z Chin.